Lubelskie Kancelarie

Adwokat i radca prawny, praktyka w Lublinie - ul. Chopina 5/1 (parter)

Kancelaria Adwokacka Dorota Janowska-Kunicka
Kancelaria Radcy Prawnego Aleksander Kunicki

Porady prawne w Lublinie - w szczególności : prawo rodzinne, spadkowe, pracy i prawa konsumentów
O NASOFERTABLOG O PRAWIEKONTAKT
SPRAWA SĄDOWA
Proces gospodarczy

LUBELSKIE KANCELARIE
usługi pomocy prawnej
Lublin ul. Chopina 5/1

Kontakt z prawnikiem:
tel. 503-62-35-46

Dochodzenie roszczeń w EPU

EPU to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku dochodzenia roszczeń pieniężnych - niezależnie od skali prowadzonej działalności gospodarczej i liczby niesolidnych kontrahentów. Instytucja ta jest masowo wykorzystywana przez firmy windykacyjne, ale doskonale sprawdza się w także w przypadku jednej "przeterminowanej" faktury. Wprowadzone w tej procedurze uproszczenia i udogodnienia powinny zainteresować każdego przedsiębiorcę, który ceni szybkość i efektywność w działaniu.

EPU charakteryzuje szereg zalet, które optymalizują windykację należności pieniężnych powstałych w toku prowadzonej działalności gospodarczej. Opłata od pozwu jest co do zasady czterokrotnie niższa niż w tradycyjnym postępowaniu, pełnomocnictwo i dowody podlegają jedynie opisaniu i nie ma potrzeby ich załączać do pozwu, a sąd opiera się przede wszystkim na twierdzeniach pozwu, co ułatwia uzyskanie nieprawomocnego tytułu egzekucyjnego w postaci nakazu zapłaty. Jeżeli natomiast pozwany wniesie sprzeciw, który będzie zawierał zasadne i trafne zarzuty, powód może zaniechać uzupełnienia pozwu i doprowadzić do umorzenia postępowania, ponosząc ewentualnie jedynie koszty procesu. Statystyki jednak wykazują, że zdecydowania większość nakazów nie podlega zaskarżeniu.

Kancelaria w Lublinie oferuje swoje doświadczenie w kierowaniu w imieniu Klientów pozwów do e-sądu - przy większej skali także w oparciu o płatność ryczałtową.