Lubelskie Kancelarie

Adwokat i radca prawny, praktyka w Lublinie - ul. Chopina 5/1 (parter)

Kancelaria Adwokacka Dorota Janowska-Kunicka
Kancelaria Radcy Prawnego Aleksander Kunicki

Porady prawne w Lublinie - w szczególności : prawo rodzinne, spadkowe, pracy i prawa konsumentów
O NASOFERTABLOG O PRAWIEKONTAKT
PRZEDSIĘBIORCY
Prawo Internetu

LUBELSKIE KANCELARIE
usługi pomocy prawnej
Lublin ul. Chopina 5/1

Kontakt z prawnikiem:
tel. 503-62-35-46

Regulamin sklepu internetowego

Regulamin sprzedaży wprowadzony przez przedsiębiorcę zajmującego się świadczeniem dostaw i usług na rzecz konsumentów nie może być sformułowany w sposób dowolny. Postanowienia mające wzmocnić pozycję sprzedawcy w sposób naruszający interesy konsumenta mogą zostać zakwalifikowane jako klauzule niedozwolone (abuzywne).

W sieci natknąć się można na wiele regulaminów, które zawierają regulacje jednoznacznie sprzecznie z prawem. Często klauzule te są powielane i wykorzystywane powszechnie, co jednak nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Klasyczne klauzule niedozwolone kreują wymóg odsyłania towaru w oryginalnych opakowaniach, przerzucenie całej odpowiedzialności za brak dostawy na firmę kurierską, nakładają obowiązek sprawdzenia przesyłki przy kurierze lub poniesienie przez konsumenta zwrotu wpłaconych kosztów przesyłki. Poza nieskutecznością takich postanowień sankcją za ich stosowanie może być wysoka kara nałożona przez UOKiK lub proces przed SOKiK. Analiza treści regulaminów przez dobrego prawnika (analiza lub porada prawna) jest więc w przypadku takich przedsiębiorców więcej niż zasadna.

Kancelaria prawna w Lublinie posiada doświadczenie w zakresie doradztwa oraz opracowywania regulaminów sklepów internetowych i sklepów Allegro. Reprezentujemy również przedsiębiorców prowadząc w ich imieniu korespondencję i polemikę z zarzutami rzeczników konsumentów oraz w sprawach związanych ze wszczęciem przez UOKiK postępowania w sprawach praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.