Lubelskie Kancelarie

Adwokat i radca prawny, praktyka w Lublinie - ul. Chopina 5/1 (parter)

Kancelaria Adwokacka Dorota Janowska-Kunicka
Kancelaria Radcy Prawnego Aleksander Kunicki

Porady prawne w Lublinie - w szczególności : prawo rodzinne, spadkowe, pracy i prawa konsumentów
O NASOFERTABLOG O PRAWIEKONTAKT
OFERTA
Klienci instytucjonalni

LUBELSKIE KANCELARIE
usługi pomocy prawnej
Lublin ul. Chopina 5/1

Kontakt z prawnikiem:
tel. 503-62-35-46

Klienci instytucjonalni

Usługi Kancelarii przeznaczone są również dla jednostek organizacyjnych, dla których działalność gospodarcza nie stanowi głównego celu funkcjonowania. Dotyczy to w szczególności jednostek samorządu publicznego (gminy), organów administracyjnych i innych instytucji publicznych, organizacji pożytku publicznego oraz fundacji i stowarzyszeń, a także wspólnot mieszkaniowych, kościołów, partii politycznych, czy związków zawodowych lub zakładów opieki zdrowotnej.

Zakres pomocy prawnej dotyczy szerokiej gamy stosunków prawnych związanych z organizacją wewnętrzną takich podmiotów oraz ich funkcjonowaniem, co obejmuje głównie umowy cywilne, prawo administracyjne oraz zastępstwo procesowe w przypadku sporów w sądach powszechnych lub administracyjnych.

Pomoc prawna obejmować może w szczególności zagadnienia z zakresu zamówień publicznych, w tym doradztwo w przedmiocie prawidłowego procedowania przetargów przez zamawiającego. Dla podmiotów, które nie stosują ustawy Prawo zamówień publicznych, ważne może okazać się wspracie w zapewnieniu konkrencyjności w zakresie wydatkowania środków pozyskiwanych z przeróżnych źródeł zewnętrznych.

Forma współpracy dostosowywana jest do aktualnych potrzeb Klienta. W przypadku jednostek administracji rządowej sprowadza się to zazwyczaj do zaciągania zewnętrznych opinii prawnych celem weryfikacji stanowisk własnych działów prawnych lub profesjonalnego zastępstwa procesowego, w szczególności w sprawach gospodarczych oraz pracy. Dla pozostałych podmiotów, w tym gmin, umowa z Kancelarią może dotyczyć nie tylko zleceń jednostkowych, ale stałej obsługi prawnej świadczonej w określonym wymiarze czasowym, także w siedzibie Klienta.