Lubelskie Kancelarie

Adwokat i radca prawny, praktyka w Lublinie - ul. Chopina 5/1 (parter)

Kancelaria Adwokacka Dorota Janowska-Kunicka
Kancelaria Radcy Prawnego Aleksander Kunicki

Porady prawne w Lublinie - w szczególności : prawo rodzinne, spadkowe, pracy i prawa konsumentów
O NASOFERTABLOG O PRAWIEKONTAKT
O NAS
Co nas wyróżnia

LUBELSKIE KANCELARIE
usługi pomocy prawnej
Lublin ul. Chopina 5/1

Kontakt z prawnikiem:
tel. 503-62-35-46

Zawód zaufania publicznego

Rynek usługodawców świadczących pomoc prawną jest duży, co czasem utrudnia potencjalnym klientom decyzję o wyborze kancelarii prawnej. Jeśli informacje zawarte w dziale "Standardy usług" i "Doświadczenie" nie dla każdego są wystarczającym wyznacznikiem, to być może w decyzji pomocne będzie także kilka poniższych słów - o naszym podejściu do wykonywanego zawodu.

  • Akcentujemy dobrą relację z klientem. Wierzymy, że zadowolony zleceniodawca to najlepsza reklama. Przyjmujemy elastyczne podejście do współpracy, zwłaszcza względem przedsiębiorców.

  • Stawiamy na profesjonalizm. Uważamy, że celne argumenty oraz dobrze skonstruowane stanowisko, mają większą skuteczność, niż pieniactwo, szum medialny, czy nadmierna ekspresja. Nie ma bowiem zawsze racji ten, kto głośniej krzyczy.

  • Przejawiamy autentyczne zainteresowanie prawem, które wykracza poza bieżące zlecenia. Stale aktualizujemy, poszerzamy i ugruntowujemy naszą wiedzę o prawie. Ciągle szukamy nowych rozwiązań, obserwujemy trendy oraz śledzimy orzecznictwo. Namacalnym dowodem tej pasji jest Blog, prowadzony przez mecenasa Kunickiego, na którym w wolnym czasie opisuje on różne interesujące przypadki lub refleksje o prawie.

  • Unikamy jakichkolwiek potencjalnych przypadków konfliktu interesów. Bardzo poważnie podchodzimy do zasad etyki zawodowej, w tym zapewniamy poufność informacjom uzyskiwanym w toku prowadzonej pomocy prawnej.

  • Lubimy naszą pracę. I lubimy wygrywać.
  • Wybór prawnika, któremu powierzymy swoje sprawy, nie jest prosty. Tak jest zresztą z każdym fachowcem - przed podjęciem decyzji dobrze jest porozmawiać z kilkoma specjalistami. Co jeszcze można zrobić? Poszukać opinii u znajomych, ale przefiltrować to przez swoje potrzeby, bo wiadomo - ile osób, tyle poglądów. Poprzeglądać Internet - i tutaj zachować jeszcze większą ostrożność, gdyż anonimowość sprzyja nadużyciom, hejterom i zwykłej nieuczciwej konkurencji. Upewnić się, że dany prawnik zna się na konkretnej dziedzinie prawa - to akurat można łatwo wyłapać w rozmowie, zestawiając ilość obietnic i zapewnień z ilością konkretów. Trzeba też pamiętać, że obecne czasy to okres dużej specjalizacji. Nie można oczekiwać, że każdy prawnik zna się doskonale na wszystkim. Dopytać o warunki współpracy oraz płatności - cena nie może być jedynym wyznacznikiem. Oferty na rynku cechuje nieraz bardzo duża rozpiętość - warto zastanowić się z czego to wynika i czym ta różnica jest spowodowana. Fachowy pełnomocnik wyjaśni, z czym wiąże się dane zlecenie, a tym samym umożliwi rozeznanie się w przyjętych zasadach rozliczeń. Bardzo istotne jest także podejście do klienta. Terminowość, otwartość, uczynność, ciekawość sprawy, cierpliwość, dociekliwość - to wszystko można wstępnie zweryfikować już na pierwszym spotkaniu. Można chyba zaryzykować pogląd, że nie ma prawnika, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów. Dochodzą tutaj bowiem także aspekty personalne i osobowościowe. Pełnomocnictwo oparte jest na zaufaniu i swoistym partnerstwie celu. Nie ma w tej relacji strony mocniejszej, mądrzejszej, czy lepszej - nie ma miejsca na lekceważenie, niedopowiedzenia, strach przed zadaniem pytania prawnikowi. Dobrze jest już na wstępie przedstawić swoje oczekiwania, aby później uniknąć rozczarowań. Jeśli zlecenie dotyczy sprawy sądowej, to współpraca z prawnikiem będzie rozpisana na miesiące, nawet lata. Warto zrobić wstępne rozeznanie co do adwokata lub radcy prawnego, któremu chcemy powierzyć nasze sprawy - tak aby ten czas umocowania nie był źródłem dodatkowych stresów i nieporozumień. Na naszym portalu poświęcamy dużo miejsca informacjom dotyczącym naszego podejścia do wykonywanego zawodu. Liczymy, że pozwoli to dokonać Państwu prawidłowego wyboru - zapraszamy do lektury i refleksji.